Salgın Yönetimi Ve Acil Durum Planı Hazırlama / Uygulama

Salgın Yönetimi Ve Acil Durum Planı Hazırlama / Uygulama

Salgın Yönetimi Ve Acil Durum Planı Hazırlama / Uygulama

Salgın Yönetimi Ve Acil Durum Planı Hazırlama / Uygulama

Salgın hastalık durumunda, salgına yönelik acil durum planının hazırlanması ve uygulamaya konulması, bulaş riskini en aza indirme ve çalışanların sağlığını koruma bakımından son derece önemlidir. Sık-sık salgın hastalıkların yaşandığı günümüzde, işletmelerde işgücü bakımından verimliliğin düşmemesi için çalışan sağlığını korumaya yönelik tedbirlerin alınması gerekir. Özellikle risk grubunda olanları gözetmek, bulaş hastalıklara karşı çalışanların bilinçlenmesini sağlamak ve şirket işleyişinin aksamaması için gerekli önlemleri almak salgın yönetiminin en önemli konularındandır.

İşletmeye özel çözümler üreten ve İSG hizmetleri sunan bir firmadan yardım almak, salgın yönetimi ve salgın acil durum planı ile hareket ederek bulaş sürecini kontrol altında tutmak işletme için her bakımdan avantajlıdır. 05.10.2011 tarih ve 125 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İzmir ve Türkiye'nin ilk Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden biri olan Apak OSGB, salgın yönetimi ve acil durum planı hazırlama ve uygulama için güvenle başvuracağınız bir adrestir.

Salgın Yönetimi ve Acil Durum Planı Hazırlama

Salgın hastalıkların önlenmesi ve/ veya etkilerinin sınırlandırılması için hazırlanan acil durum ve eylem planı, riskleri kabul edilebilir seviye çekmek için son derece önemlidir. Her an ortaya çıkabilen salgın durumu, acil durumlardan biri olup öncesinde gerekli tedbirlerin alınması gerekir. İSG hizmetlerinin giderek detaylandığı günümüzde salgın yönetimi ve salgın acil durum planı hazırlama ve uygulama ile süreç kontrol altına alınmakta, önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerle işletmeler bu süreci en az hasarla atlatmaktadır.

Salgın için acil durum planının maddeleri şunlardır;

  • Çalışanların salgın ile ilgili bilgilendirilmesi
  • Gerekli önlemlerin alınabilmesi için kaynak oluşturma
  • Önlemlerin kontrolü ve iyileştirmeler
  • Çalışanlara gerekli koruyucu malzemelerin sunulması ve bunların kayıt altına alınması
  • Bulaş riskine karşı kişi sayısının düzenlenmesi ve sosyal mesafe için gerekli tedbirlerin alınması
  • Dışarıdan gelen paket içeriğinin sterilize edilmesi
  • Dışarıdan gelen kişilerin sosyal mesafeye dikkat edilerek içeri alınması
  • Home Office çalışacak şekilde gerekli alt yapının oluşturulması
  • Dönüşümlü çalışma planı ile çalışan izolasyonunun sağlanması
  • Acil durum müdahale ekibi listesinin hazırlanması

Koruyucu tedbirlerden salgın hastalıkların bulaşma ve giriş yollarına kadar bulaş süreci ile ilgili işletmelerde alınabilecek birçok tedbir bulunuyor. Salgın yönetimi ve salgın acil durum planı hazırlayıp uygulamaya koyan firmamız, farklı sektörlerde deneyim sahibi profesyonel bir çözüm ortağıdır.

Salgın Acil Durum Eylem Planı İçin Profesyonel Destek

İşletmeye özel hazırlanan salgın için acil durum eylem planı, iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri gözetiminde hazırlanan ve uygulamaya konan bir çalışmadır. Dönemsel olarak yenilenen salgın yönetimi ve acil durum planı ile işletmeler salgın dönemini kontrollü bir şekilde atlatmakta, olası risklere karşı alınan tedbirlerle iş süreçlerinin aksamadan gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Tüm çalışanları kapsayan eylem planı ile muhtemel salgınlara karşı gerekli tüm tedbirler alınır.

Salgın hastalıkların bulaşma yollarından koruyucu malzeme ve materyallerin kullanımına, enfeksiyonlardan korunma yöntemlerinden çalışanların bilgilendirilmesi ve çevresel koşulların düzenlenmesine kadar tüm tedbirleri kapsayan salgın yönetimi ve acil durum planı için profesyonel destek almak son derece önemlidir.

Acil durum planı için Apak OSGB ile iletişime geçebilir, profesyonel destek alarak işletmenizi olası salgın risklerine karşı aldığınız tedbirlerle koruyabilirsiniz. Onlarca sektörde İSG ve salgın yönetimi acil durum planı hazırlama ve uygulama hizmeti sunan firmamız, tecrübeli personeli ile işletmeye özel çözümler üretmektedir. İSG ve salgın yönetiminin son derece önemli olduğu günümüzde riskleri en aza indirmek ve salgın sürecini kontrol altında tutmak için deneyimli kadrosu ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan firmamızdan profesyonel destek alın.